Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web
 ePayments banka  
 
        ePayments internetová banka  alebo internetová peňaženka slúži ako medzník medzi vašou klasickou bankou a účtom na KAIROSE.
    Túto internetovú peňaženku môžete využívať podľa svojej vôle, nielen na KAIROSE. ePayments banka nám umožňuje ľahšie narábať s našimi peniazmi, bez toho aby sme ich museli posielať rovno do našej klasickej banky. Funguje ako klasický účet.
         Nejedná sa ale o nejakú pofidernú banku, musíte pri registrácií deklarovať odkiaľ pochádza váš príjem. Tak isto sa verifikovať, aby si banka bola istá, že nejde o pranie špinavých peňazí. Vďaka tomu mate istotu že peniaze presunuté z takejto internetovej peňaženky sú čisté.
 
Ako sa zaregistrovať v ePayments banke?
 
2. Klikneme na možnosť registrácie SIGN UP

3. Nakoľko registrácia prebieha prostredníctvom emailu do kolónky e-mail napíšeme náš aktívny emailový účet pod ktorým sa budeme prihlasovať a kam nám budú chodiť výpisy.
4. Klikneme na SIGN UP

 

5. Do kolóniek Password a Password confirmation zvolíme prístupové heslo, ktoré musí obsahovať aspoň jeden veľký znak, jeden malý znak a jednu číslicu a musí obsahovať minimálne 8 znakov.
6. Do kolónky confirmation code napíšeme kód, ktorý nám prišiel na naše emailové konto, ktoré sme zvolili pre registráciu.
 
7. Klikneme na CONFIRM

8. Po potvrdení nás automaticky pripustí k ďalšiemu kroku, kde do kolónky Name vpíšeme naše krstné meno, do kolónky Surname naše priezvisko, pod Citizenship určíme našu národnosť, pri Date of Birth uvedieme dátum nášho narodenia, Gender určíme naše pohlavie (Male = muž, Female = žena) a uvedieme naše telefónne číslo s predčíslím 421, pokiaľ budeme mať problém so zadávaním nášho telefónneho čísla, skúsime obnoviť stránku a zadať ho znovu.

 

9. Naše údaje uložíme tlačítkom SAVE

10. Po uložení našich osobných údajov nás systém vyzve, aby sme zadali tzv. payment password. Jedná sa o sériu 6 číslic (neodporúča sa číslice z nášho dátumu narodenia ani postupnosť číslic, napr. 123456), ktorou budeme potvrdzovať platby z našeho ePayments účtu.

 

11. Klikneme opäť na tlačidlo SAVE a uložíme naše heslo pre platby.

 

12. Po uložení nášho hesla pre platbu nám vyhodí možnosť objednania ePayments platobnej karty, ktorá je však zatiaľ bezpredmetná pretože na účte nemáme dostatočné prostriedky a pokiaľ nebudeme mať účet verifikovaný, tak ich tam ani nemáme ako dostať. Konto založené máme, prejdeme teraz k verifikačnej časti kliknutím na naše meno (v tomto prípade Peter Nový)

 

 

 

13. Tu vidíme, že máme štyri hlavné oddelenia, ktoré musíme vyplniť, aby sa nám pri nich objavila zelená fajka. Pri e-maile už to máme vyriešené tým, že sme ho zadávali pri zakladaní účtu a potvrdzovali ho kódom. Preto prejdeme do sekcie Personal details kliknutím na PROVIDE.

14. V sekcii Personal details sú už naše osobné údaje pred-vyplnené, ktoré sme zadávali pri vytváraní účtu. Jediné, čo sem potrebujeme zadať je číslo občianskeho preukazu pod Document number a dátum platnosti OP pod Valid until.

15. Kliknutím na obdĺžnik pod Valid until nahráme prednú a zadnú stranu nášho OP vo formáte obrázka, jednotlivé obrázky by nemali prevyšovať veľkosť 2Mb. Po úspešnom nahraní sa nám patričné dokumenty zobrazia ako nahrané.

 

16. Sekciu personal details uzavrieme po vykonaní všetkých spomenutých vecí kliknutím na SAVE.

 

 

17. Sekciu telefónu otvoríme pomocou CONFIRM

 

 

 

 

 

18. Následne sa nám zobrazí úvod telefónneho čísla, zadávaného pri registrácií účtu, a kliknutím na modrý nápis CONFIRM odošleme žiadosť o SMS, ktorou nám ePayments pošle na nami zvolené telefónne číslo správu s potvrdzujúcim kódom podobne, ako predtým poslali do mailu. Kód zadáme a následne potvrdíme.

 

 

19. Po kliknutí na naše meno (Peter Nový) zistíme, že pri sekciách Personal details, e-maile a telefóne máme zelené fajky. Posledná sekcia, ktorá nám chýba je Account verification. Po kliknutí na PROCEED sa nám zobrazia rôzne podsekcie, začneme s Address confirmation.

20. V podsekcii Address confirmation zadáme krajinu (Country), kraj (Country/republic/region), mesto (City), PSČ (Postcode) a adresu trvalého bydliska (podľa OP).

21. V obdĺžniku Upload po nás chcú, aby sme nahrali nejaký dokument potvrdzujúci našu adresu (faktúru na naše meno trebárs za vodu, plyn, elektrinu, nájom, telefón...)

 

22. Podsekciu Address confirmation uzavrieme a uložíme pomocou tlačidla SAVE.

 

 

23. Po kliknutí na naše meno opäť prejdeme do sekcie Account Verification stlačením PROCEED.

24. Poslednou vecou, ktorú musíme vyplniť je dotazník (Questionaire), ktorý banke slúži k určeniu účelu vytvorenia účtu. Vyplníme otázky typu - dôvod vytvorenia účtu, typ podnikania (Network marketing), spoločnosť od ktorej budeme prijímať výplatu, spôsoby prijímania financií a spôsoby výberu financií atď.

 

 

 

 

25. Po vyplnení dotazníka sa nám všade zobrazia zelené fajky a žiadosť o verifikáciu odošleme kliknutím na SEND. Po odoslaní žiadosti nám bezpečnostný tím ePayments-u do 7  pracovných dní žiadosť vyhodnotí a odpoveď nám odošle na našu e-mailovú adresu.

 

 

    Môžete  sa trošku poprechádzať po vašom účte, prečítať si, aké možnosti posielania peňazí a ich prijímania máme. Určite stoji za pozornosť sekcia Cards and Accounts, kde si môžeme kúpiť kartu k nášmu ePayments účtu. Účet je vedený jak v Eurách, tak v USD, tým pádom je len na Vás, v akej mene si zvolíte kartu.  Kartu si však kúpte až po tom, čo Váš účet bude plne verifikovaný a môžete tak využívať už všetky služby, ktoré ponúka. 

 

 

TOPlist